Život ve vesnici

15. května 2012 v 12:12 |  Úsvit elfů
2. kapitola


Byli první podzimní dny a foukal náramně příjemný vítr. Stíny si pohrávaly s listím, slunce zapadalo za kopce a hory. Hnědovlasá dívka stála u břehu jezera Eguos a chladila se o podzimní vítr.
"Ariano! Pojď domů. Bude tma. A víš, co to znamená!," říkala druhá hnědovlasá dívka, která byla o málo starší než ona.
" Naturo, nepřipomínej mi to!," odpověděla hnědovlasá dívka jménem Ariana. Mluvila zřejmě ke své sestře.
"Ariano, žijeme sami, musíme sklízet obilí a starat se o sebe. Sestřičko, pojď a nestěžuj mi to." pravila Natura.
"Jdu." řekla Ariana.
Během 99 let se svitek ocitl vždy v jiných rukou. Ariana už od svých 5 let drží svitek. Ona má sestru, Naturu. Vyrosla v přírodě. Natura je o 2 roky starší než Ariana. Arianě je tedy 16. Nejsou to elfové, jsou to lidé.
Sestry se nastěhovali v minulosti s maminkou sem. Do vesnice Vicus. Na mapě jsou vesničky Vicus, Puella, Filii označeni za tržní vesničky. Sem nejvíc lidí, elfů a drzých trpasíků nejvíce jezdí.
Byli žně. Natura prodávala ve svém stánku potraviny, proto museli sklízet úrodu. Na návsi vesnice Vicus se nenašel žádný klidný člověk. Buďto pil nebo jedl. Sestry tam právě přišly.
Na náměstí ve tvaru kruhu, které mělo ve středu kašnu se sochami bohů Heruo a Marturem, též i bohyněmi Erunámë a Minde. Všichni byli v jedné soše. Martur byl živelný bůh ohně, pak bohem sklizně a plodnosti. Heruo byl živelný bůh země, dále bůh říše mrtvých a smrti. Minde byla bohyně vzduchu, pak krásy a boje. Vládla nebi, kam se odebrali elfové hodní. Poslední a nejdůležitější, Erunámë, bohyně vody, ona rozhodovala o osudech světa i lidí. Byla bohyně všeho, co se na světě děje. A pak byl taky jeden bůh, který tam nebyl. Nebyl moc považován za boha. Byl to Satan.
Kolem kašny byly stánky. U stánku s alkoholem, který má i stoly s pivem jeden chlap s bradkou křičí na hospodského: "…jedno pivo a pokud nebude, tak nezaplatim."
Žně trvají vždy měsíc, ale nikdy Natura nedostane hodně peněz.
" Ariano, jdi domů. Vrátím se za hodinu. Uvař a umyj se. Nečekej na mě.," říká Natura.
Ariana odchází a ten chlap z bradkou zatím došel k Natuře a říká: "Děvenko, dej mi jedno pivo! A hned!"
Natura odpovídá: "V tomto stánku se prodávají jen potraviny, pane. Jen ve vesnici Vicus je jediný hospodský stánek, stánek Nebra, který je támhle.," ukazuje Natura.
"Mě nezajímá nějakej Nekr, ale ty! Pojď ke mně!," natahuje se k ní.
Ariana se podívá na sestru a na toho psychicky narušeného člověka a křičí: "Nebudeš na moji sestru útočit!,"řekne a vystřelí z rukou ledový paprsek.
Ten chlap zmrzne a Natura se svýma zelenýma očima kouká na Arianu. Ariana se kouká na své ruce a uhne pohledem zvědavým očím. Pak zamíří očima ke svému domu. Natura ihned přikreje svůj obchod a běží za Arianou. Když doběhne, uklidní ji a nato obě usnou.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Majkelina Majkelina | Web | 15. května 2012 v 14:27 | Reagovat

Jsem ráda, že už zase máš stránky. :D

2 NikaRoovy NikaRoovy | E-mail | Web | 18. května 2012 v 15:10 | Reagovat

Jdu na další kapitolu, moc se mi to líbí. :-)

3 the-hunter the-hunter | Web | 3. listopadu 2012 v 19:58 | Reagovat

Zajímavé, jenom trochu moc pospícháš. Zkus zpomalit, víc popisovat, co ty postavy cítí, atd. Ale líbí se mi, že tam máš začleněné i popisy a náboženství, to se tak často nevidí :-) .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama