Matýsek

19. září 2012 v 12:09 |  Paraliny deníky

Ahoj! Tentokrát podle nadpisu vás seznámím s mým miláčkem. Matýskem.
Dala jsem tohle do mých deníků, protože je to nějaká kapitola mého života.
Jinak jsem aktulizovala v menu to, co teď dělám. Příznivce NVN čeká seznámení s postavami. Čeká vás to tak ve třetím kole Všeználka PJ. DV (deník vlkodlaka) bude po 4. kole Všeználka a věnuji se i Ztracenému ostrovu. Provní kapitolku přidám asi zítra. Úsvit elfů jsem pozastavila a v brzké době vás i čeká báseň z názvem Strážný anděl, kterou jsem našla v knihovně. Ale teď už něco o Matýskovi!
Informace o králících


Říše: Živočichové
Kmen: Strunatci
Podkmen: Obratlovci
Třída: Savci
Podtřída: Placentálové
Řád: Zajíci
Čeleď: zajícovití
(asi některé zaskočilo, že králík není hlodavec. I mne to poprvé zaskočilo. I to, že hlodavec nemá 4 zuby, ale 28 zubů :-D)

Informace o Matýskovi

Jméno: Matýsek
Chovatel: Jiřina Ciprová
Majitel: Natálie Kurčová (Já parala)
Narození: 24.11. 2010
Věk: V listopadu mu budou 2 roky
Plemeno: Zakrslý Teddy
Matka: Melisa z horeckých vrchů ( FOTKA ZDE )
Otec: Monchichi von Manu Kuchelteddys (fotka ZDE)
Sourozenci: Banny (fotka ZDE)
Mickey (fotka ZDE)


Seznámení a povaha

Úryvek z mého deníku: Tak konečně! Matýsek k nám přijel! Vybíhám dolů a jen mě mamka napomíná, ať neletím jak blázen. Právě parkuje auto černé barvy a do lednového mrazu vstupuje černovlasá paní ve fialové bundě. Byl to pro ni asi teplotní šok. Zavřela dveře svého vozu a postavila se u auta. Já ji akorát sleduji z 2 patra a překonávám další schody. " Čekej! Naty!," volá udýchaně maminka z 3.patra a já se otočím. " Proboha! Nejsem už tolik mladá!," vydechne a usměje se, "Ty se na něj hodně těšíš? Viď?" Kývnu a oplatím ji úsměv. Rozeběhnu s ze schodů a slyším tiché zakletí mé matky. Otevírám rychlým pohybem dveře a podržím je mé mámě. Rychlým skokem překonám dva schody a auto paní z automobilem je vzálené jen 10 metrů. Rozebíhám se, ale nevšimla jsem se ledu a padám na zadek. Opatrně se zvedám, ale nejde to. Nasadím si rukavice a chytám se máminy ruky. Konečně jsem se dostala nahoru na chodník. No, vlastně jsem byla na chodníku.

Dojdu nedočkavým krokem k autu a zatím vlídným úsměvem mě i mamku přivítá černovlasá žena. Ze zadního sedadla vyndá osvědčení králíčka, informace k chovu a rodokmen až do 3. generace. Něco k tomu říká mamce, ale já moc neposlouchám. Minuty ubíhaly, dokud paní neotevřela dveře auta a z kartonové krabice nevyndala malého, meruňkově zbarveného králíčka. Já rozzářím oči. " Bohužel nemáme žádnou přepravku, takže...," povídala maminka, když v tom mi paní rozepne bundu a strčí mi králíčka pod růžovou bundu. Byla jsem vyděšená, že králíčka upustím nebo mi vyskočí. Držela jsem malý výstupek pod bundou jemně oběma rukamaa paní začala povídat. Odbylo 9 hodin večer a žena se s námi rozloučila. Nasedla do černého auta a rozjela se domů.

Po příchodu do našeho bytu uložím králíčka do klece a usmívám se na něho. " Vítej Matýsku u nás doma. Snad se ti bude tady líbit...,"Jinak skoro všechny fotky jsou ZDE. Je to moje album- prosím dejte 5 hvězdiček.DĚKUJI!

5 fotek Mého Matýska


Jako malý

ANO, to jsem já
Spím, nerušit!

Papám!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Niar Niar | Web | 19. září 2012 v 13:58 | Reagovat

Pěkný a dobrý nápad to sem hodit

2 *Mixxe$* *Mixxe$* | 19. září 2012 v 14:10 | Reagovat

Ten je sladkej!!! :** Pozdravuj ho :D

3 Neilin/Aranis Neilin/Aranis | Web | 19. září 2012 v 15:52 | Reagovat

krásnej :-D

4 Nalouwi Nalouwi | 19. září 2012 v 19:10 | Reagovat

jé ten je úžasnej :) :D

5 Majkelina Majkelina | Web | 19. září 2012 v 19:24 | Reagovat

Ahojky :)
Jé. Já mám taky zakrslíka. Nebo spíše zakrslici :D . Ale tak trochu přerostlou. No co. Každý nemůže být dokonalí. :-)
Majkelina :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama