Písmena se perou

8. září 2012 v 13:05 |  Pohádky
Ahoj! Dnes pro vás mám pohádku jménem Písmena se perou. Dostali jsme to za úkol v Prčj (praktika z češtiny). Měli jsme 1. hodinu a už jsem velmi nadšená!

Taky bych vás navedla na blog mé kamarádky. Má nádherný dess a také nádherné povídky. Blog je zde: ZDE

Byla jedna země za devatero horami, devatero řekami a desatero lesy. Ale není to jen taková země. Žila v něm různá písmenka jakýkoliv velikostí. Velké, tenké, malé nebo tlusté. Na tom ale nezáleželo. Všichni si byli rovni.
Jednoho slunečného odpoledne se u kašny setkalo písmeno R a písmeno L. Chvíli se na sebe dívaly, až pak L se zeptalo druhého: "Ahoj! Jmenuji se L!" Uklonil se a pak sledoval reakci R. To rozzářilo oči a poskočilo: " Já taky!" Zašišlalo a usmálo se. L se zamračilo a dalo ruce v bok. Zavrtělo hlavou: " Ne. Ty si R." Pohasl R úsměv a začalo znovu šišlat: " Ne, já jsem L. Tvé mínění je nesprávné!" Pošťuchovali se a pak z toho vzrostl boj. Ke kašně přicházelo čím dál víc písmen a pokřikovali různá povzbuzení pro oba. Stejně jako R a L se začali prát i tvrdé a měkké I. Pomalu zacházelo slunce a nikdo nepolevoval.
Dokud nepřišlo písmeno S a Š. Zamračeně si vyměnili pohledy a pak S začalo: Milá písmena. Perete se zbytečně!" Odmlčel a pokračoval: " Například ty, tvrdé I. Sice se vyslovuješ stejně jako měkké i, ale nemusíte se prát. A také to je pro ostatní tahle rada! Podejte si ruce a jděte domů!" Ostatní se rozmýšleli, ale někdo bezmyšlenkovitě podal ruku a usmáli se. I tak to udělalo R a L.
A tak skončil spor mezi písmeny!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Majkelina Majkelina | Web | 8. září 2012 v 15:07 | Reagovat

Ahojky :)
Je vážně pohádková. :D Jinak Tharmu znám. Díky.
Majkí :)

2 Neilin/Aranis Neilin/Aranis | Web | 8. září 2012 v 18:07 | Reagovat

legrační-povedené :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama