2.kapitola- Schůze

24. listopadu 2012 v 9:47 | parala |  Ztracený ostrov
Ahoj :)
Máme tu 2.kapitolku k ZO. Ve mně se teď tvoří hanba! Dlouho jsem sem nic nenapsala! Ta škola! Úkoly mě přímo topí a učitelé pálí otázky na nás jak divou zvěř! Tím chci říci, že učitelky nás zahlcujou otázkami a když já příjdu na řadu, budu hooodně dlouho přemýšlet! K notebooku jsem se dlouho nedostala, až teď o víkendu, kdy budu aktivní! Slibuju :D
Jinak dneska k budu co nejvíc psát, ale od sedmi se sem možná nedostanu, protože Matýskovi jsou 2 roky a za ním přijdou (a to na tom trvali) hosté- Amánie, Bobinka a Pingu (což jsou naši králičí kamarádi). Takže NVN zkusim dodělat!– Prázdniny —
Po maturitním večírku se Eli vyspala do růžova. Oblékla si svou růžovou kostkovanou košili a černé volné džíny. Vklouzla do papučí a popadla mobil. Spěchala na snídani. Když konečně uviděla dveře od jídelny, zaradovala se. Však když popadla kliku, nevšimla si nitky a celou jí polil kbelík vody. Studená voda ji tolik osvěžila, ale ona s toho neměla radost. Pootevřela pusu do písmena O. Z úkrytu za vázou přiběhla malá holčička s blonďatými copy. Běžela do kuchyně a vzala kapesník a otírala jí šaty. " Nejdřív mě polije Dominick a pak ty?," zlobila se Eli a holčička se skrčila, aby unikla případnému pohlavku. " Promiň, že jsem tě polila. Chtěla jsem polít Jacoba, aby se vyvedl z té své příšerně vyrovnané míry.," omlouvala se a ušklíbla se. Elisabeth jí pohladila po hlavě a rozcuchala jí copy. " Máš štěstí, Emily.," pochválila ji a hned vyběhla nahoru se obléct. Mezitím přišel Jacob v bílém nátělníku a černé vestě. Ruce v kapsách a chodil velmi pomalu. Emily se schovala znovu za vázu. Nemohla se dočkat, až se rozzlobí. Sáhl po klice a v uprostřed pohybu se zastavil. Odkráčel do chodby a mezitím si vzal deštník. Roztáhl deštník a chopil se kliky. Seshora se na něj valila ledová voda. Stáhl deštník a položil ho vedle dveří. Nevšiml si Emily, která tam ječela a pohybovala nohama, jako by se chtěla probořit někam pod podlahu.
V místnosti byla matka Patricia. Měla černé vlasy svázané do drdolu, žluté prosté tričko a sportovní tepláky. Vše doplňovaly papuče. Dosmažila vajíčka a ukládala je na čtyři talíře. Na každém talíři byla také slanina. Když se konečně ohlédla, v úsměvu se blýskly bílé zuby. Jacob úsměv opětoval a usedl k dřevěnému, jídelnímu stolu. " Jak ses vyspal?," zeptala se ho a podala mu talíř. Popadl vidličku a začal jíst. " Normálně. Eh… nevíš, kde je Eli?," odpověděl a zároveň řekl Jacob. Matka se zamyslila: " No, podle mě za chvíli přijde. Myslím, teď…" A opravdu! Eli vtrhla do dveří v novém, hlavně suchém oblečení. Doběhla k jídelnímu stolu a za cvalu jí Patricia podala talíř. Mistrovsky ho položila a za zběsilé otočce si vzala i příbor. S oddechem si sedla na židli a začala hltat. Jacob povytáhl obočí a zrak mu směřoval spíše na jídlo.
" Kde si byla? Měla bys už jít za Rose.," diskutoval Jacob. Ona se na něj zajímavým pohledem dívala: "Ty snad nepůjdeš? Vždyť to byl skoro tvůj nápad někam jet!" Matka si odkašlala: "Kam jet?" Její syn sebou trhl a otočil hlavu proti Eli. "Ty si jí to neřekla?," zamumlal. Zavrtěla hlavou. Rozpačitě se zasmála a prohrábla si hnědé vlnité vlasy. Patricia vstala od stolu a založila ruce na prsou. " Vysvětlit!," rozkázala a probodávala je pohledem. Jacob do ní strčil loktem a ani na vteřinku se nepodíval jinam. V hnědých očích mu proběhla jiskra. " Rose s Jeremym vymyslely, že bychom mohly někam jet.," naznačila Elisabeth. " Kam?," pokračovala matka. " Itálie, Francie. Nebo cesta po světě lodí." Jejich máma se sama pro sebe zasmála: "Ve vašem věku jsem měla stejné sny. S kamarády jsme chtěli jet do Toskánska, ale já do Švédska. Pohádali jsme se a spolu nemluvíme. Asi vám to nevyjde. K tomu nemáte peníze." Odkráčela i se snídaní pryč a Jacob s Eli zůstali sami. " Půjdeš na ten sraz? Prosím!," prosila Elisabeth a tahala Jacoba za vestu. " Tak jo. Ale jedeme mým autem!," dodal. Eli vyjekla radostí a políbila ho na tvář. Pak spěchala do chodby si vybírat boty.
II.
Všichni se sešli v městském baru Spire. Zamluvili si velký, sedmimístný stůl u okna. Na židlích seděla Sarah, Rose, Jeremy a Dorothy. Bavily se o něčem, ale když přišla Joanna, zmlkly. Ze včerejška ji ve vlasech visely červené proužky. Usedla ke stolu a zavolala číšníka, aby jí přinesl Espresso. Nikdo se neopovážil promluvit. Dokud se nepřihnal kluk s delšími hnědými vlasy, který měl na sobě volné džíny a triko se znakem míru.
"Čau lidi! Jak se máte?," zakřičel a mrknutím oka pozdravil Doru. Ta však jen obrátila oči ve sloup. " Dobře. Pojď si sednout!," pobídla Sarah a on si sedl k Dorothy. "Tak co, už ses rozhodla, kam pojedeme? Francie, romantika! Chápeš?," řekl s francouzským přízvukem. " Dej si odchod, Charlie.," pohrozila Dora a zkřížila ruce. " Hele! Vždyť se k sobě tolik hodíte!," zastávala se Sarah. Dora se hned proti ní opáčila. Vlastně se tam uráželi a nadávali si. "Holky, nechte toho! Máme jet a prázdniny našeho života a vy se takhle budete hádat? Tak sakra, buďte ticho a uvědomte si, že to bude super! Tak ztichněte!," křičela Rose a ostatní hosté se za ní otáčeli. Jeremy ji chtěl uklidnit, ale ona jeho ruce setřásla. "Ale, ale. Sestřička se zlobí! Teď by měli přilétnout jednorožci a utěšovat tě! Pak sklouzneš po duze a bude klid…," ohlásila Joe a natáhla se na židli. Rose na ní planoucíma očima pohlédla: " Joe, víš co? Vypadni! A už se nevracej! Ale vlastně ty nevypadneš. Ty mě budeš dál ponižovat a slovně na mě útočit…" Rose křičela ze všech sil, ale pak se najednou rozbrečela a utekla na záchody. V tom ze dveří vyšla Elisabeth s Jacobem a Dominickem. Když si Eli všimla Rose, v podpatkách klopýtala směrem za ní. " Co se děje?," zeptal se Dominick Charlieho a on pokrčil rameny.
Eli včas doběhla na záchody a koukala se zespoda kabinek, kde jsou Rosiny boty. Uslyšela vzlykot, proto mířila na konec místnosti a ujistila se, že neotevřela dveře nějaké cizí osobě. A byla to Rose. Řasenku měla rozpitou a slzy jí stékaly až na triko. " Neměla jsi mě tak vidět.," vzlykla. Elisabeth ji objala a zatím se jí mokřila se jí košile slzami. Rose se odtáhla a vytáhla kapesník z kapsy džín. Vysmrkala se. "Pojď. Jdeme.," pobídla jí Eli a spolu vyšly ze záchodů. U stolu stál Jacob a něco vykládal Joe. Té to bylo jedno. Dominick vyhlížel Eli. Rose ještě se slzami dosedla ke stolu. " Tak co?," zašeptal Dominick do Eliina ucha. " Rose jenom rozzlobila sestra. Nic jiného.," odpověděla Elisabeth a Dominick se uchechtnul: " Ne, co ty? Včera nás něco rozrušilo. A já se za to chci strašně omluvit." To slovo Eli bodlo jako kůl do srdce. Jemu to bylo líto! Byla tak ponížená, že nejradši by se někam propadla. Slabě se usmála: " Proč ti to je líto?" " Mám holku…," zase přiznal a tohle bylo ještě bolestnější. Nechtěla tu být. "Potřebuju na záchod.," oznámila a pod stolem kopla Doru, Sarah a Rose do holeně. Dorothy trochu zaúpěla, ale vydala se znovu za Eli a ostatními.
Zase se ocitli v té místnosti. " Co se děje?," začala Sarah. " Dominick má holku.," objasnila Eli a sama si ublížila. Ale nemohla brečet. Od smrti babičky si to slíbila. " Cože?! Ihned mi řekni, kdo to je! Zjistím si, kdo je její expřítel! A nevím, co se stane, když se k ní záměrně vrátí!," plánovala Dora a zlomyslně se zasmála, až z toho mrazilo. Rose zavrtěla hlavou a Dora se dál věnovala svému smíchu. " Ne. Vysvětlíme jí, že Dominick…," odmlčela, protože uslyšela divný šramot. Všichni zalezli do kabinek a sledovali dění pootevřenými dveřmi. Z nich vylezla vysoká, zrzavá dívka v leopardích šatech a vedle ní Dominick. Nechápu, co dělá kluk na dívčích záchodech, pomyslela si Sarah. Smáli se tam a něco si šeptali. Dorothy soptila, proto vyrazila z dveří kabinky. " Ahoj Dominicku, zlato!," pozdravila a Dominick zvedl obočí. Zrzka otočila hlavu a něco mu pošeptala. On zavrtěl hlavou. "Cože? Ty popíráš, že spolu chodíme? Dva roky o tom nevíš?!," zlobila se Dora a Dominick vyvalil bulvy. " Ne! Doro…my spolu nechodíme!" Dominick už skoro křičí a ta zrzka se na podpatku otočí a ukončí to slovy: "Rozcházíme se." Zabouchla dveře a Dominick k ní otočil hlavu: " Proč si to udělala?" Dorothy se laškovně usmála. A pískla na ostatní holky v kabinkách. Za Dorou šla Sarah, Rose a poslední šla Eli, která zřejmě se rozplakala na záchodech.
Všechny dívky si usedly zpět na místo a Charlie už nabízel Sarah palačinku. Ta s radostí přijala.Dobře, že se neptali, proč má Eli promočenou košili. " Tak co? Kam teda pojedeme?" Nad Jeremyho otázkou se všichni nějak zamysleli. Mezitím přišel Dominick, který přijal místo naproti Eli a vedle Rose a Sarah. Na ni se dlouze díval a ona na něho však ne. Elisabeth přemýšlela a najednou… jejím tělem probleskl nápad. Z velké kabelky vytáhla mini notebook a otevřela ho a obrátila k Rose. Ona se usmála a poslala to Jeremymu. Ten se tvářil zaujatě a vážně! Ukázal palec nahoru. Poslal to dalšímu, ten dalšímu… Všichni, kromě Joe souhlasili. " Proč chcete jet lodí kolem světa?" Joe se pohledem podívala na Jacoba. " Víš, jak to bude hezký? A k tomu to budeme mít zadarmo...," ohlásil Jacob a ostatní, kromě Elisabeth si zamumlali: "Cože?" " Strýček Sam?" Jacob kývl. "Strýček Sam pracuje už osm let na jedné lodi SOS Savannah, kde dělá barmana. Slíbil nám, že pokud chceme, můžeme s ním jet na plavbu okolo celého světa!" Elisabeth poslední slovo vykřikla a Rose nadšením vyjekla. Rozzářila oči úžasem a podívala se na Jeremyho. "Já myslím, že je to dobrý nápad. K tomu, pokud to klapne, to budeme mít zadarmo!," pověděl Dominick. Jacob vylovil z kapsy vesty mobil a vyvolal číslo na Sama. Ozval se z telefonu vážný hlas. "Tady Sam Brown. Co pro vás můžu udělat?" Jacob mu pověděl vše, o čem diskutovali. Sam vydával schválené i zamyšlené tóny a když Jacob mu vše dopověděl, Sam mu řekl: " Je pravda, že si na loď můžu vzít pár lidí. Protože mě včera povýšili, tak jsem získal možnost více lidí na palubu, proto vám s radostí oznamuji, že na tu loď můžete!" Sarah, Dorothy, Rose a Charlie ukázali pěst na znak vítězství a Joanna ukázala na číšníka a objednala si další Espresso. " Kdy můžeme jet?," zeptala se se smíchem Sarah. Zářily ji oči nadšením až tak, že Joanna protočila panenky. "Pozítří budeme kotvit ve Fleetwoodu, tak buďte v deset ráno tam a v přístavu řekněte pánovi v zelené, svítivé vestě heslo Sam a on už bude vědět." Sam se s nimi rozloučil a popřál jim šťastnou cestu. " Tak, a už je to domluvené…," ohlásil Jeremy. Jo, pomyslela si Elisabeth. "Tak…," spráskla ruce Sarah. "Asi půjdeme? Vše domluveno, a kdyby ne, máme telefony!" Charlie se zasmál a ukázal a jeho telefon. On bere věci vždy tak trochu jinak…
Po hodince se z baru začalo odcházet. První šla Sarah, za ní Dorothy s Rose, Jeremy s Charliem a Joe s Jacobem. Právě platila u kasy Elisabeth, když v tom k ní přišel Dominick a jí se začaly potit dlaně. " Co se stalo u tich záchodů?" Dominick jí zabránil v odchodu. " Do toho ti nic není. A k tomu to nic nebylo…" Elisabeth chtěla z toho místa pryč, proto ho tak odbyla. " Já vím, že lžeš. Takže to vysyp." Dominick vypadal jak temný anděl. Eli polkla. " Dorothy tě miluje.," lhala. Dominick se sám pro sebe zasmál. " To vím už dávno. Ale takhle to nedávala najevo." Byl neodbytný. " To nevím. Asi se v ní něco zlomilo." Eli chtěla okamžitě pryč. Konečně ji pustil a ona se rozeběhla ke dveřím baru. " Eli!," zavolal. Ta ho nevnímala a běžela dál…
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Amanda Amanda | E-mail | Web | 24. listopadu 2012 v 10:07 | Reagovat

Ahojky,
vyvíjí se to zajímavě. Co se týče kapitoly, já jako čtenářka se v těch postavách trošku ztrácím. Jinak pěkné a moc se těším na pokráčko.
Amanda

2 ariven ariven | Web | 24. listopadu 2012 v 18:43 | Reagovat

Pěkná kapitola, jen mi přijde, že jsou ty vztahy možná až moc dramatické... Každopádně budu určitě číst dál ;-)

3 Nalouwi Nalouwi | 25. listopadu 2012 v 22:04 | Reagovat

souhlasím s Ariven... kapitola se mi moc líbila, ale jsem trochu mimo- moje chyba :-)Prosím dálšííí :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama