Konec světa?

16. prosince 2012 v 13:58 |  Úvahy
Dnes tu pro vás mám mojí první úvahu na takové aktivní téma. Asi jste si toho určitě, mí milí blogeři a blogerky všimli, že je na stránce blog.cz odpočítadlo do konce světa. Trochu mě to překvapilo, že to bude za 5 dní a možná, podle filmu 2012, se nedožijeme ani Vánoc, do kterých jsem vynaložila, hlavně na dárky, tolik peněz. No, až si přečtete moji úvahu a 21.12., na můj SVÁTEK (Natálie), se určitě zasmějete nad tím, jak analytici bádali, co se stane a jak jsem si to téma vzala k srdci a udělala z toho tohle. Pokud si nevzpomenete a z úvahou konce světa jsem neměla pravdu... no nechci na to pomýšlet. No, teď si vybavtety soutěže, co nás v 19:00 čekají! :D


Konec světa?

Tlak. Bolest. Slzy. To všechno lidé, co tomu věří, vydávají na povrch svého podvědomí. Opravdu se máme bát konce světa, který na nás "čeká" za pár dní?

21.12.2012. To je datum, podle analytiků, našeho posledního vzdechu. To je datum, kdy skončil Mayský kalendář. Mayové byl velmi vyspělý národ zdržující se v Jižní a Střední Americe. Předpověděli už tisíce let dopředu, že do světa za oceánem příjdou dva bratři s posláním poučit lidi o jejich víře. Měli pravdu. V roce 863 přišel Konstantin (nechal se pak přejmenovat na Cyrila) a jeho bratr Metoděj od císaře Michala III. (zřejmě je to správný byzanský císař) vykládat křesťanství ve Velkomoravské říši. Dále Mayové předpověděli i různé příchody. Mohamedům a přichod Ježíše Krista. Věděli i o jeho ukřižování. O tom, jak se z žen stane muž (myslí se tím nošení kalhot), o velké válce a o Antikristovi (Hitler a Stalin). Předpověděli mnoho jenom z jednoho složitého kalendáře.

Na tomto světě žije přes 2 miliony potomků Mayů. Sami říkají, že Evropané a Severní Američané to použili k zámince vydělat víc peněz než mají. Ale na čem se všichni potomci shodují: Svět je ovládán Materialistickým duchem, který převládá nad Duchovními lidmi.

21.12. je konec 13. cyklu. 14. cykl nebyl nikde zaznamenám. Je možné, že se 14. už nedožijeme? Anebo kalendář Mayové nedodělali jako studenti domácí úkol? Opravdu budou sluneční erupce, extrémní zemětřesení, mega tsunami či jenom tančení korejského popu (Gangnam style), o kterém se zmínila australská premiérka?

Můj názor je, že se nic nestane, akorát přejdeme do jiného stavu. Budeme jiní a svět se nám za to odmění. Žádné vraždy, zvířata se budou mít lépe a nemoci nebudou. Myslím, že se svět oblékne do jiného kabátu a my s ním. Bude snadnější splnění cílů a mír bude vládnout ve světě. Všichni si budou rovni. Ostatně, Země bude zelenější.
Proto buďte jiní, a vždy když vám dojde dech, vzpomeňte si na mě. Snad se do soudného dne změní naše myšlení a pochopíme, že jsme si to zavinili sami. Konkrétně, největší hrozbou pro nás, jsme my


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliza Eliza | Web | 16. prosince 2012 v 14:06 | Reagovat

I NASA napsala že by konec světa být neměl, ale bude se to týkat zimy (něco zvláštního)

2 Nalouwi Nalouwi | 16. prosince 2012 v 14:38 | Reagovat

já jsem koukala, že budou nějaký moc velký sluneční erupce- nebo něco takovýho- takže na měsíc vypadne elektrika... ale nevím. Jinak tomu nevěřím ,že by byl konec světa. :-)

3 Amanda Amanda | E-mail | Web | 16. prosince 2012 v 20:36 | Reagovat

Svatá pravda, my se zničíme navzájem a nepořebujem žádný mayský kalendář.
Bohužel, ale to je fakt. Úvaha je moc dobře napsaná. :)
Am

4 ariven ariven | Web | 17. prosince 2012 v 18:39 | Reagovat

Zajímavá úvaha... Podle mě nic nebude, Mayové přece nemohli psát ten kalendář do nekonečna... Četla jsem teorie o konci, o začátku nové éry, o třídenní tmě, o pádu všech sítí (internet, tel. operátoři,...) a x dalších možnostech. Opravdu si myslím, že nic nebude, akorát si na tom spousta lidí pořádně vydělá. Ale neříkám, že občas nepřemýšlím o tom, co kdyby se to vážně stalo...

5 Vaiska Vaiska | 2. ledna 2013 v 15:28 | Reagovat

Sice jsem se k textu dostala až po "konci světa", ale úvaha je to zajímavá a na velice pěkně napsaná. Jen tak dál...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama